GsAslan - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Muhammed Gülhan

Administrator
Administrator
Muhammed Gülhan

Erkek
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 22/08/08 Mesaj Sayısı : 368 Nerden : İstanbul Lakap :

Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu Vide
MesajKonu: Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu   Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu Icon_minitimePaz Eyl. 21, 2008 12:29 am

Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu B_1957_adnan%20polat%201%20b

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat Basel’de GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Son Antalya maçı başta olmak üzere şu ana kadar oynadıkları maçlarda anti futbol sergileyen bazı savunma oyuncularına hakemlerin özellikle dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Polat, ayrıca federasyon başkanı Mahmut Özgener ve MHK Başkanı Oğuz Sarvan’a bu konuda güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

Sayın Başkan tabii artık maç temposu çok hızlandı.Haftanın 2 günü büyük bir ihtimalle Perşembe, Pazar günleri Galatasaray’ın maçları olacak. 12 sakat 1 cezalı oyuncu var. Galatasaray İsviçre’ye de 17 kişilik bir kadroyla geldi. Bu durum takımın performansını nasıl etkiler sizce?

Ben sahaya 11 kişi çıktığımız müddetçe hiçbir mazaret beyan etmedim bugüne kadar. Bundan sonra da etmeyeceğim. Sakatlar ve cezalıları koyduğumuz vakit, bir 11 yaparsak Türkiye liginde herhalde ilk 3’e oynar.Şu anda oynayan takım yani sakat olanların 7 tanesi geçen senenin ilk 11’inde banko oynayan futbolculardı. Malesef bu sakatlıklar geçen seneden beri devam ediyor bizde.Darbelere yönelik sakatlıklarımız var. Bu konuda da biz hep anti-futboldan bahsediyoruz. Bunun engellenmesi lazım. Saha içi yönetimde hakemlerin en üst düzeyde gayret göstermeleri lazım. Milyonlarca dolarlık yatırımları yapıyorsunuz bunun temel amacı tabii ki Galatasaray’ın uluslararası başarıyı elde etmesidir. Diğer takımlarda aynı amaçla takım kuruyorlar.Fakat karşınıza öyle bir zihniyet ve mantıkla çıkıyorlar ki, tam tabiri ile bazı kasaplar çıkıyor, o milyon dolarlık ayakları durdurmanın yolunu ancak onlara tekme atmakla buluyorlar ve ciddi olarak da futbolcularımızı sakatlıyorlar.Burada maalesef, saha içi yönetimi tolerans gösteriyor .Bunların engellenmesini istiyoruz. Biz Mahmut Özgener’in federasyonuna güveniyoruz. Bu anlamda bizim bu mesajlarımızı alıp gereğinin yapılacağına inanıyoruz. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan’a da güveniyoruz. İnşallah bu anti futbolun önüne bir şekilde geçilir çünkü gerek sakatlıkların yaşanması gerek oyun içinde vakit geçirmeler bunlar tam anlamıyla tribunleri de çılgına çeviriyor,tribunlerinde sabrını zorluyor ve aşıyor. Saha içinde küfürler ve yabancı maddeler atılmaya başlanıyor.Yani saha içi yönetiminin bütün bunları düşünmesi lazım.Biz bu yeni başlayan sezonda hakemlerimizden bunları bekliyoruz.

Sayın Başkanım geçtiğimiz hafta özellikle Antalyaspor maçında da gözlemledik ve daha önceki pek çok maçta olduğu gibi rakip takım futbolcularının aşırı sertliği özellikle Ali Sami Yen’de ki son maçta iyice yükseldi. Pek çok futbolcu artık daha da ciddi şekilde sakatlık belasıyla uğraşır hale geldi. Bu konuda neler söylemek istersiniz Galatasaray’ın başkanı olarak.

Bu konudaki düşüncelerimizi her zaman söylüyorum. Antalya maçına baktığınız vakit, Hasan Şaş’a yapılan hareket ki, zaten yayıncı kuruluş da bunu tespit etti. Erman Hoca ile Şansal Büyüka da bunu defalarca gösterdiler.Hasan topa kafa atmaya çalışıyor,karşısındaki futbolcunun Hasan’ın suratını dağıtmaya dirsekle çıkıyor ve bu da hakemin gözünün önünde oluyor. Bir pozisyonda Servet’in formasını korner sırasında çekiyor,öyle hale geliyor ki forma neredeyse Servet’in üstünden çıkacak, ben bekliyordum forma çıksın hakem de Servet’e formasını çıkardı diye sarı kart göstersin diye.Yani öyle bir görüntü ortaya çıktı. Düşünüyorum,vakit geçirmeyle ilgili olarak kaleci Ömer, 2. yarının başında bir sarı kart yeseydi olaylar bu hale gelmeyecekti ve bana göre Ömer de kırmızı kart görüp atılmayacaktı.Ben açıkçası Türk hakemlerine güveniyorum ve onları da destekleyeceğiz.Bülent hocanın belki de yönettiği kötü maçlardan biriydi ve bize denk geldi. İnşallah bundan sonra daha iyi yönetimler gösterir. Bu anti-futbol konusunda bence federasyon ve kulüpler beraberce çalışıp, bunu ortadan kaldırmamız lazım. Biz hem kulüplerimizin hem de milli takımımızın uluslararası arenalarda yol almasını arzu ediyoruz.Anti-futbol da bunun için büyük bir engel.Futbol ile ilgili vakit geçirme ve sertliğin dışında sayılabilecek birçok şey var. Bu konuları biz federasyonumuzla paylaşıyoruz. Onlarda bu konulara oldukça pozitif, olumlu yaklaşıyorlar. Biraz evvel ifade ettiğim gibi federasyon ve kurul üyelerine ben güveniyorum.Bunun üstesinden de geleceğimizi düşünüyorum.

Sayın başkanım aslında ligin daha başı ama çıkan kartların sayısı çok yüksek.3. haftada rekor sayıda kırmızı kart ve sarı kart çıktı.Antalyaspor Başkanının da özellikle bu çıkan sarı kartlardan ve kırmızı kartlardan dolayı futbolcularından savunma istediği öğrenildi. Artık yeni disiplin ceza yönetmeliği gereği 5 sarı kart görünce bir takım yine fair-play cezası alıyor. Bu konuda bir şey söylemek istermisiniz?

Maçtan sonra değil de maçtan önce, kulüp yöneticileri,başkanlar ve teknik yöneticiler.hocalar, özellikle futbolcularına sert oynayın talimatını vermemeleri lazım.O talimatlar veriliyor ve futbolcular da onu uyguluyor.Bugün büyük takımları durdurmak için uygulanan taktiğin en önemli parçası sertlik yapılmasıdır..Bu sertlik de topa değil futbolcuya yapılıyor. Oyüzden de çok büyük sıkıntılar ve yaralar alınıyor.Galatasaray’da şu an 14 futbolcunun 2 si cezalı ve 12’si sırf tekmelerden dolayı sakat. Takdiri ben futbol otoritelerine ve Türk futbol kamuoyuna bırakıyorum.

Siz Divan Kurulunda hedef Kadıköy’de final dediniz.Tabi uzun zor, çok meşakatli bir yol. 80 takım katılıyor ve 8 tane de Şampiyonlar Ligi’nden grup 3.sü olan takımlar iştirak edecek. Böylece çok kaliteli bir kupa haline geliyor UEFA kupası. Daha önce müzesinde bulunduran tek takım Galatasaray. Yolu nasıl tarif edebiliriz seyircilerimiz için?

Şimdi Kadıköy’de final oynanacak olması büyük bir tesadüf. Bizim de şampiyonlar liginde oynamayı hedeflerken UEFA’ya girmemiz de büyük bir şanssızlık veya tesadüf.. Ne derseniz deyin ama şu anda UEFA’dayız. Tabii ki final oynayıp kupayı kazanmak için kendimize hedef koyacağız, çünkü Galatasaray bunun altında bir hedef koyamaz. Çok uzun meşakatli,yağmurlu dikenli zor bir yol olacak ama bizim Galatasaray’ın şu an ki, mevcut takımının bunu becerecek kapasitesi ve kalitesi var.Başarmak içinde elimizden geleni yapacağız.Eğer oralara gelemezsek biz yine hatayı kendimizde arayacağız.

https://cimbom.all-up.com

Başkan Adnan Polat GS TV'ye Konuştu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası